0 Comments

Noni, znana jako morwa indyjska, to roślina pochodząca z Azji i Australii. Popularnie nazywana przez Polinezyjczyków “aspiryną przyszłości”, którzy wykorzystują ją do celów leczniczych.
Cała roślina posiada właściwości zdrowotne, jednak największe przypisuje się jej owocom, z których wytwarza się sok. Sok z noni może pomagać w różnych schorzeniach i dolegliwościach, np. reumatyzm, bóle miesiączkowe, przeziębienie czy wrzody.

Sok z noni – działanie profilaktyczne
Owoce noni wykazują silne właściwości w zapobieganiu np. miażdżycy. Związki w nich zawarte nie dopuszczają do utleniania cholesterolu LDL, który przyczynia się do chorób układu krwionośnego człowieka. Ponadto, niezależne zespoły badaczy stwierdziły, że sok z noni może także działać przeciwnowotworowo, przez hamowanie procesu przemiany zdrowotych komórek w karcerogenne.

Noni a układ pokarmowy
Noni jako tradycyjna roślina lecznicza jest stosowana także w dolegliwościach układu trawiennego. Noni owoc pomaga w leczeniu żołądka oraz jelit. Sok z noni ma także pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Skutecznie hamuje rozwój niektórych paciorkowców.

Noni łagodzi ból
Sok z noni wykazuje także właściwości łagodzące ból. Substancja przeciwbólowa znajdująca się w noni okazała się być także znacznie mniej toksyczna od morfiny. Sok z noni stosowany jako popularna płukanka do gardła, wykazuje także działanie przeciwzapalne.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz